Kroz dvodnevnu obuku mladi, zainteresovani za samozapošljavanje u oblasti poljoprivrede, stiču međuoblasne kompetencije potrebne za realizaciju preduzetničke ideje. Obuka se sastoji od deset celina koje se realizuju kroz radionice, očiglednu nastavu, panel diskusije i predavanja.
Moduli su kreirani tako da obezbeđuju jasne smernice i rezultiraju objektivnim sagledavanjem potencijala polaznika; mogućnosti tržišta i perspektiva u pogledu obezbeđivanja početnog kapitala.
Individualizovanim radom u malim grupama, obuka rezultuje praktičnim, primenjivim biznis planom sa: jasnom idejom o finalnom proizvodu; odabranim načinom obezbeđivanja početnog kapitala; identifikovanim rizicima i opasnostima proizvodnje i definisanim merama prevazilaženja; marketing idejom i finansijskim tokom.
Cilj obuke je podrška preduzetničkim idejama mladih koji su nezaposleni ili u poljoprivredi vide šansu za dodatni posao. Poljoprivredna škola, kao nosilac projekta, ostaje na raspolaganju polaznicima za sve vrste konsultacija i naknadnih besplatnih neformalnih obuka iz specifičnih grana poljoprivrede, koje organizujemo od osnivanja do danas. Kroz obrađene teme iz oblasti bankarstva preduzetnici stiču kompetencije za donošenje odgovornih finansijskih odluka u procesu razvijanja poljoprivredne proizvodnje na svom gazdinstvu. Poseban akcenat stavljen je na društveno odgovornu poljoprivrednu proizvodnju, sa brigom o zdravlju potrošača i merama zaštite životne sredine.
Obuka bi bila organizovana dva puta godišnje, za po 10 polaznika, u periodu od dve godine.
122 glasova